Choď na obsah Choď na menu
 


NP - 6. kapitola

11. 3. 2018

Do príchodu blonďavého kúzelníka ostávala už len necelá polhodina, keď Harry konečne dovaril večeru.

S úľavou sa pozrel na svoj výtvor a odpásal si zásteru.

Zvládol som to,“ pyšne sa usmial pri pohľade na pečené kačacie prsia, plnené slivkovo-orechovou plnkou, zapekané zemiaky a brusnicovú omáčku.

Bol na seba hrdý. Zvládol to. Príprava jedla mu síce dala zabrať, ale dovolil si tvrdiť, že konečný výsledok stál za to. A keďže vďaka nedočkavosti z Dracovi návštevy mu v krvi koloval adrenalín, bol až príliš aktívny a takpovediac vo svojom živle, že sa v priebehu pečenia kačaciny rozhodol urobiť aj nejaký dezert. Čo na tom, že sa kvôli tomu musel odletaxovať do najbližšieho kúzelnickeho obchodu, aby si doplnil potrebné prísady?

Dúfam, že to bude jedlé a bude mu to chutiť,“ zamrmlal si pre seba, keď sa ubezpečil, že všetko je hotové a na svojom mieste a nič už nechýba.

Pre Merlina, to je už toľko hodín?“ vydesene hľadel na začarované hodiny na stene, ktoré ukazovali, že Dracov príchod sa neúprosne blíži.

S panikou v očiach hľadel na tú spúšť v kuchyni, ktorú zanechal svojím varením.

Presne pre toto sa vareniu vyhýbal, pokiaľ mohol. Niežeby ho nemal rád - predsa len, s pomocou kúziel pripraviť jedlo podľa návodu bolo oveľa ľahšie ako po muklovsky a on si ešte veľmi dobre spomínal na to, ako musel variť u Dursleyovcov - ale to upratovanie po tom z duše nenávidel.

No tak Potter, do toho, aby si to do Dracovho príchodu stihol,“ povzbudil sa a vyhrnul si rukávy na jednej zo svojich obľúbených domácich košieľ.

Vrhol na pripravené jedlo ohrievacie kúzlo a s hlbokým povzdychom sa pustil do upratovania.

Nakoniec to nebolo až tak hrozné ako sa na prvý pohľad zdalo. Ďakoval muklovským vynálezom, ktoré jeho kúzelnícky život značne uľahčovali. Hoci bol čarodejník, predsa len bol vychovaný muklami a isté veci v čarodejníckom svete ho ešte stále prekvapovali, či mierne vyvádzali z miery kvôli tomu, že sa ich i napriek snahám nedokázal naučiť.

Napríklad, nevedel pochopiť kúzelnícke umývanie riadu. Hermione stačilo párkrát mávnuť prútikom a riad sa leskol čistotou, zatiaľ čo on sa mohol snažiť koľko chcel, a jediné, čo docielil, bolo zopár rozbitých tanierov. Po niekoľkých pokusoch to jednoducho vzdal a navštívil normálny muklovský obchod s elektronikou a kúpil si umývačku riadu. A odvtedy bol pokoj a nerozbil už jediný tanier.

No i napriek snahe o dokonalé načasovanie, aby to do blondiakovho príchodu všetko stihol, ho Dracov príchod nakoniec zastihol nepripraveného.

Harry sa práve sústredil na vyčistenie dlážky od fľakov, ktoré vznikli počas prípravy večere, keď za ním zahučalo v krbe. Ten nečakaný zvuk spôsobil, že sa mykol a ruka s prútikom urobila iný pohyb, než mala v pláne. Ten jediný, nechcený pohyb spôsobil, že namiesto odstránenia posledného fľaku od omáčky bola podlaha v kuchyni opäť špinavá, ba čo viac, bola brusnicovou omáčkou znečistená niekoľkonásobne viac než predtým. A to ju doteraz tak úspešne odstraňoval...

A kurva,“ opustilo ústa čiernovlasého kúzelníka keď videl tú pohromu. No keď zdvihol zrak od zašpinenej podlahy, aby zistil, kto je príčinou jeho opätovného neporiadku, zamrzol v pohybe.

Uprostred kuchyne sa v celej svojej kráse ocitol ten, okolo ktorého sa točili čiernovlasého myšlienky už niekoľko dní. Mal na sebe úzke, na mieru šité nohavice a zelenú košeľu, ktorá ešte viac zvýrazňovala jeho dokonalé telo a robila ho ešte viac príťažlivejším.

A-ahoj,“ vykoktal Harry, hanbiac sa ako pes za ten neporiadok, čo vďaka Dracovmu príchodu spôsobil. „Už si tu? Ja...“ Počkať, neprišiel o niečo skôr ako mal? Pohľad na hodiny ho úplne šokoval. Bolo už pár minút po siedmej.

No páni, Potter upratuje,“ zatiahol Draco lenivo, keď sa oprášil od zvyškov popola z letaxu. Nedokázal si nechať ujsť príležitosť, aby si do Harryho trochu nerýpol. „Nechcel si ale tú dlážku radšej vyčistiť, namiesto jej zašpinenia?“ uškrnul sa, položiac na stôl fľašu ohnivej whiskey.

Chcel,“ odvrkol Harry, v ktorom Malfoyova poznámka vyvolala pocit krivdy. Veď to je všetko len kvôli nemu! „Ale to by ma najprv nesmel rozhodiť tvoj príchod a...“

Keď si uvedomil, čo práve povedal, očervenel a sklopil pohľad do zeme.

Draco sa na Harryho rozpakoch dobre bavil. Schválne prišiel takto, bez ohlásenia vopred, či zaklopania na dvere, lebo ho chcel prekvapiť. Ale ani vo sne nečakal, že ho vyľaká.

Daj mi päť minút, dám to po poriadku a... pôjdem sa prezliecť,“ hľadel čiernovlasý zahanbene na svoje fľakaté nohavice a košeľu. „Choď zatiaľ do obývačky,“ zdvihol konečne hlavu a hľadel tak Dracovi priamo do očí.

To je v poriadku, ja to urobím, ty sa choď prezliecť,“ prekvapil ho blondiak.

Harry naňho vyjavene hľadel, netušiac, či to myslí vážne, ale keď Draco vytiahol z vrecka svoj prútik a naozaj začal odstraňovať fľaky z podlahy, vďačne zamumlal poďakovanie a utekal sa prezliecť do čistého a vhodnejšieho oblečenia.

No to sa ten večer pekne začína,“ vzdychol si pri pohľade do zrkadla. Zase sa pred Dracom predviedol v skvelom svetle. Čo dnes ešte môže pokaziť?

Merlin, pomôž mi.“


 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

:-)

(Lady Corten, 11. 3. 2018 22:22)

To se Harrymu moc nepovedlo, ale Draca alespoň určitě dobře pobavil.

Re: :-)

(padlý anjel, 19. 4. 2018 0:50)

tomu ver, že áno :-D

:)

(Chem, 18. 3. 2018 2:05)

Draco ma milo prekvapil ked mu na konci pomohol s upratovanim :)

Re: :)

(padlý anjel, 19. 3. 2018 23:20)

Aj mňa, čo ti poviem :-D

Paráda.

(Karin, 12. 3. 2018 20:51)

Harry je zlatý jak se snažil a Drako si musel trochu rýpnout doufám že se už nic nepokazí.

Re: Paráda.

(padlý anjel, 13. 3. 2018 0:54)

Uvidíme :-)