Choď na obsah Choď na menu
 


NP - 5. kapitola

20. 2. 2018

Ešte nikdy nevstával Harry Potter s takou nechuťou ako nasledujúce ráno. Celú noc sa prehadzoval a mal pred očami rôzne desivé scenáre toho, ako si z neho Malfoy v rámci novoročného žartu jednoducho vystrelil a ráno si na ňom zgustnú všetky bulvárne čarodejnícke plátky. Predsa len, i niekoľko rokov po vojne bol vďačným objektom novinárov, zvlášť čo sa jeho milostného života týkalo. Odkedy verejne prepuklo, že Harry Potter je gay, mal o neželanú pozornosť - zvlášť po každom nevydarenom vzťahu - postarané. A tak sa právom obával, že ak by to všetko bol len Dracov nemiestny žart, spôsobilo by to svetovú senzáciu.

Nie div, že sa mu pod ťarchou chmúrnych myšlienok podarilo zaspať až nad ránom a v nepokojnom spánku zažíval opäť jednu zo svojich nočných môr.

Keď sa po extrémne krátkom spánku zobudil, nechcelo sa mu ani vyliezť z postele. Bol príšerne unavený a cítil sa ako po súboji s horským trollom a Grawpom dokopy, a to sa celú noc ani nepohol z postele. Ešte šťastie, že bola sobota a nemusel ísť do práce, inak by to vážne bola jeho smrť.

Okrem toho, že bol neskutočne vyčerpaný, akoby ani celú noc nespal, každú chvíľu čakal, že mu na okno zaklope sova so špeciálnym vydaním Proroka, kde si na ňom Rita Skeeterová pekne zgustne a aby toho nebolo málo, jeho tvár, spolu s nelichotivými vyjadreniami na jeho adresu, bude zdobiť titulky niekoľkých ďalších, senzácie chtivých časopisov. A jeho neprajníci, na čele s Malfoyom, budú mať zas o čom rozprávať. Ako sa slávny Harry Potter nechal nachytať Dracom Malfoyom.

Preto keď na okno jeho spálne odrazu zaťukala sova, takmer dostal infarkt. Desivé scenáre, prenasledujúce ho celú noc, opäť ožili a len s veľkou nechuťou otvoril okno aby pustil operenca dnu. Spolu so závanom mrazivého vzduchu vleteli do izby dve sovy. Obe z nich okamžite spoznal a srdce v hrudi začalo prudko biť. Už je to tu...

Veľká sova pálená držala v zobáku víkendové vydanie Denného proroka a malý sivý výr so zvitkom pergamenu priviazaným o nožičku v ňom vyvolal žalúdočnú nervozitu viac ako by čakal.

Nevedel čo skôr otvoriť. Obe zásielky v ňom vyvolávali strach. Najradšej by ich obe spálil. Akoby tým, že si to neprečíta, oddiali svoju verejnú potupu.

Napokon sa rozhodol ako prvé prebrať od väčšej sovy Proroka. Vložil jej do malého mešca na krku potrebný obnos peňazí, sadol si na posteľ a rýchlosťou blesku prelistoval noviny.

S úľavou a prekvapením si vydýchol, keď zistil, že nie je top témou aktuálneho vydania a titulky v štýle Harry Potter naletel Dracovi Malfoyovi sa našťastie nekonali. Vlastne, nebola v nich žiadna zmienka o ňom.

Zatiaľ čo neveriacky chvatne listoval Denného proroka, a hľadal tam akúkoľvek zmienku jeho mena, pretože jednoducho neveril tomu, že to všetko môže byť vážne pravda, druhá sovička netrpezlivo čakala, kým si ju všimne. Napokon, aby si získala jeho pozornosť, ďobla mu do prsta, čím mu dala o sebe vedieť.

"No ukáž, čo pre mňa máš," zamrmlal, keď s trasúcimi rukami a srdcom bijúcim niekde v hrdle odviazal malý zvitok pergamenu z nôžky výra. Zhlboka sa nadýchol, odhodlaný ho roztvoriť a čeliť svojmu osudu radšej hneď ako neskôr. No ešte predtým, než spečatí svoj osud, podstrčil Dracovmu výrovi soviu tyčinku a ukázal na misku s vodou, ak by sa chcel občerstviť po isto dlhom lete. Až tak sa pustil do čítania listu.

Čau Potter,
Ďakujem za pozvanie. Chvíľu som zvažoval, či nemáš so mnou nejaké postranné úmysly, keď ma hneď pozývaš  k sebe domov. Ideš na to zhurta, Potter... Ale neboj, nebojím sa, že by si ma znásilnil, takže prídem. A myslím, že ešte jedno stretnutie v tom dome prežijem.
Tak večer o siedmej u Teba. Zopakujeme si ten Silvester? Vážne si bol vtipný, haha.
Draco

Jedna obyčajná správa a vyvolala v ňom toľko pocitov zároveň.  Neskutočnú úľavu, prekvapenie, zahanbenie, zlosť na neustále ironického Malfoya, a v neposlednom rade obavu z toho, ako to všetko dopadne.

Hoci v ňom stále pretrvávali isté pochybnosti ohľadom Dracových úprimných úmyslov (Potter a Malfoy, znie to dosť šialene, no nie?), teraz jeho hlava dokázala myslieť len na jedno.

On vážne príde.

Keď si konečne jeho mozog uvedomil, čo to znamená, prepadol panike. Veď sa musí na jeho príchod nejako pripraviť! Nemôže ho prijať v niekoľko týždňov neupratanom dome! To, že tu bol predvčerom, za to on nemohol. Predsa nikoho nečakal... A asi by mal aj niečo uvariť, nie?

To bude katastrofa", vzdychol si. Toto nemôže dopadnúť dobre...

Vyskočil z postele, obliekol sa a pustil sa do upratovania celého domu. Nakoľko mu čarodejnícke upratovanie nikdy nešlo a vždy narobil viac škody ako osohu (asi v škole nedával pri preberaní upratovacích kúziel pozor), musel to robiť po muklovsky. A nebudeme si nahovárať, išlo to veľmi pomaly.

Keď bol konečne hotový, za oknami už bola takmer tma.

No do riti," zahrešil pri pohľade na hodinky. Na to, aby niečo uvaril, mu už ostávali necelé tri hodiny.

Mal by som si švihnúť," vzdychol si a pričaroval si kuchársku knihu pre začínajúcich kuchárov, ktorú dostal pred dvomi rokmi na Vianoce od Molly Weasleyovej.

Po chvíli listovania konečne našiel niečo, o čom bol presvedčený, že by mohol zvládnuť.

A do práce," vzdychol si, opásajúc sa zásterou. „Nech si Draco nemyslí, že som obyčajný zvrhlík, ktorý ho chce len zviesť."

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Paráda.

(Karin, 22. 2. 2018 20:16)

Harry to byl nervák že jsem zvědavá na jejich další setkání.

Re: Paráda.

(padlý anjel, 11. 3. 2018 1:10)

aj ja, veru, aj ja :-D

:-)

(Lady Corten, 1. 3. 2018 16:20)

Harry se chce před Dráček předvést, jsem zvědavá jestli se mu to povede.

Re: :-)

(Mary, 11. 3. 2018 1:07)

no uvidíme, či sa mu to nakoniec podarí. Ale snahu mu uprieť nemožno ;-)